Sceš še pridac do DeutschMann partie? Ta sebe vyber poziciu.

ČLÁNKY

20.5. 2020

Podľa čoho vybrať vhodnú strednú školu?

Máte doma žiaka základnej školy a tiež sa rozhodujete, akú strednú školu preňho vybrať? Niektoré deti presne vedia, čím sa chcú raz živiť, veľa z nich však ešte presnú predstavu v tomto veku nemá. Informácií aj možností je...

16.3. 2020

SCAHNI SEBE OMAĽOVANKU A VIŠAĽ ŠE S DZECAMI

Žebi sce še s dzecami ňenudzili, scahnice sebe omaľovanku, vicisknice a bavce še zos totima špuntami vašima, co ich ľubice najvecej.

14.1. 2020

BUDZME MI SAME DARUNKOM, CO NAJVECEJ POCEŠI

ADVENT – najkrajše obdobie u roku. Aľe ruku na šerco, tiž i najvekši stres, šaľenota dzivota bo šicko dorobic treba, za darunkami litame a še nahaňame, nadavame, že všadzi veľo ľudzi, nervozita stupa. Ta skušme to toten rok inšak.

4.7. 2019

5 OFFLINE TIPOV, AKO SA NAUČIŤ NOVÉ VECI

V určitom bode v dospelosti zvykneme nadobudnúť pocit, že máme svoju zónu komfortu, že sa nepotrebujeme posúvať ďalej. A predbehnú nás tí, ktorí napredujú neustále.

4.7. 2019

5 ONLINE TIPOV, AKO SA NAUČIŤ NOVÉ VECI

V minulom článku sme zhrnuli tipy, ako sa vzdelávať v offline svete. V tomto článku si priblížime „vychytávky“ z online sveta.

25.4. 2019

PREČO ŽIŤ NA VÝCHODE?

Otázka takmer rovná otázke o tom, či bola prv sliepka, alebo vajce. Nuž, musím Vás sklamať. Odpoveď na túto záhadu je veľmi jednoduchá, ba čo viac, je ich hneď niekoľko. Dúfam, že ste pohodlne usadení a pripravení na toto veľkolepé odhalenie.

19.4. 2019

VEĽKA NOC NA VYCHODZE

Rodzina, kamaraci, tradicie, veľo vodi, špivanki, taka je Veľka Noc na Vichodze. Tote krasne šveta jari i novoho života maju vera svojo vichodňarske čaro. Veľka Noc na Vichodze še začina ešči pre Želenim štvartkom v zavislosci od teho, dze ši.

23.12. 2018

VIANOCE NA VYCHODZE – ZAČATEK

Net vekšej radosci, jak kedz še dzecko vraci domu na Vianoce. Ešči vecej še rodzina ceši, kedz ich chlopec abo dzifka u zahraniču a domu pridze ľem na tote šviatky. A ty kedz ši u zahraniču, vytrimeš het od rodziny dajak, ale na Vianoce nebuc doma? To ci šerco scisne a reveš jak dišč.

23.12. 2018

VIANOCE NA VYCHODZE – POKRAČOVANE

Ta toto je paradzina na totym Vychodze. Šicke pridu – sušedzi, dzeci a kopec daľšich ľudzi co nepoznaš, ale vinšuju každy rok. Ty tyž pujdzeš do sušedoch vinšovac. Všadzi ce privitaju, pohosca, pohutorice. Tote krasne tradicie, ľudze maju k sebe blizko a ceša še, že su spolu.